نکات و ترفندهایی برای شروع PUBG!!

نکات و ترفندهایی که به شما در PUBG یا Player Unkown’s Battleground کمک می‌کنند شروع خوبی داشته باشید.

این بازی می‌تواند یک تجربه هیچان انگیز باشد اما برای یادگیری، بهترین کار بازی کردن PUBG می‌باشد. موضوع این بازی  در مورد زنده ماندن در میان 100 بازیکن است .

بدون هیچ راهنمایی و مراحل اولیه که به شما یاد دهد بازی چگونه است، اکثر بازیکنان با وقت تلف کردن بر روی مردن مکانیک بازی را یاد می‌گیرند. ولی با مقدار کمی اطلاعات در مورد نکات حیاتی می‌توانید راحت‌تر در این بازی مهارت کسب کنی.

این بازی با فرود حداکثر 100 بازیکن بر روی جزیره ای بزرگ شروع می‌شود. هدف بازی این است که در این جزیره برای زنده ماندن با باقی بازیکنان مبارزه کنید و برای موفقیت شما نیاز به ترکیب مهارت‌هایی چون مبارزه، پنهان بودن و هوشیاری از موقعیت اطراف خود دارید. از همان ابتدای بازی شما می‌توانید کارکتر خود را همانطور که فرود می‌آید کنترل کنید تا از بازیکنان دیگر که با شما فرود می آیند خودداری کنید.

یکی از ویژگی های PUBG که این بازی را محبوب کرده محدوده و طبیعت بازیست. این جزیره آنقدر بزرگ است که شما میتوانید قسمت بزرگی از آن را برای پیدا کردن سلاح بگردید. از محیط بی نظیر این بازی که از نیروگاه گرفته تا جنگل و خانه میتوانید برای سورپرایز کردن حریف‌های خود استفاده کنید. البته شما برای برد نیاز دارید که علاوه بر سریع بودن باهوش هم باشید . در بعضی مواقع بهتر است سلاح خود را غلاف کنید تا سریعتر حرکت کنید هرچند این کار شما را آسیب پذیرتر می‌کند، اما بهتر است در برخی مواقع سریعتر بدوید.

به اطراف خود دقت کنید چه داخل و چه بیرون و پیش‌بینی کنید که کجاها ممکن است رقیبان شما کمین کرده باشند، مخصوصاً در خانه‌ها (حتی وان های حمام که یکی از رایج‌ترین مکان ها برای قایم شدن هستند!) از بیرون ماندن تا جای ممکن خودداری کنید و با صبر کردن و هشیار بودن از بازیکنان دیگر زرنگ تر باشید. هدف زنده ماندن است پس بعضی اوقات بهتر است از مبارزه کردن پرهیز کنید تا اینکه درگیر شوید. گاهی اوقات بهتر است بگذارید بقیه درگیر شوند و زمانی که بیشترین آسیب پذیری را دارند درگیر شوید. اما به یاد داشته باشد که کسانی که بازیکنان زیادی کشتند در انتها وسایله بهتری بدست می‌آورند.

اولین کاری که باید بکنید این است که خود را با  کنترل بازی وفق دهید و تغییرات لازم را اعمال کنید. کنترل‌های کلیدی در این بازی وجود دارد که شما برای مؤثرتر بازی کردن به آن‌ها نیاز دارید. از بین اینها قابلیت چرخیدن سر با استفاده از دکمه Alt (در حالت default) یکی از مهمترین قابلیت ها میباشد، در حالت سوم شخص نگه داشتن Alt به شما این امکان را میدهد که اطراف خود را بدون حرکت کردن مشاهده کنید. این یک نکته حیاتی‌ست، چون جزیره بسیار بزرگ است و شما نیاز دارید که بدنبال سایر بازیکنان باشید. همه به دنبال کشتن شما هستن و کمی دقت بیشتر می‌تواند موجب پیروزی شما شود.

همچنین شما نیاز دارید که خود را با حالت نشستن و سینه خیز آشنا کنید چرا که باعث کم شدن صدا هنگام حرکت و استتار کارکتر شما می‌شود. همچنین نگه داشتن Alt موجب آرام  و بی صدا راه رفتن می‌شود. از دیگر کنترل‌های کلیدی میتوان به دکمه  B  که حالت تیر زدن سلاحتان را تغییر میدهد اشاره کرد. از دیگر هات‌کی ها باید دکمه Tab که Inventory شما را نشان میدهد را مورد استفاده قرار دهید تا اجساد نزدیک خود را به سرعت غارت کنید. مدیریت سریع Inventory در  PUBG بسیار مهم است!!!

در PUBG شما نمی‌توانید آزادانه در هر زمانی که خواستید در جزیره بگردید. در واقع منطقه بازی محدود می‌شود، اگر شما نقشه خود را با دکمه M مشاهده کنید، یک دایره ی سفید مشاهده خواهید کرد که محل جدید بازی را نشان می‌دهد. به همراه یک تایمر در پایین سمت راست صفحه نمایشگر شما که زمان کوچک شدن نقشه را نشان میدهد و وقتی زمان صفر شد دایره ی آبی رنگ یه سمت دایره‌ی سفید حرکت می‌کند. اگر شما بیرون از دایره ی سفید باشید زمانی که دایره ی آبی میرسد، شما آسیب میبینید و اگر خود را به داخل دایره‌ی آبی و در نهایت دایره سفید نرسانید، خواهید مرد. بنابراین علاوه بر شکار باقی بازیکنان شما نیاز دارید مدام به سمت دایره ی سفید حرکت کنید و هر چه محدوده کوچک تر میشود شانس شما برای برخورد با دیگر بازیکنان بیشتر خواهد شد.

در واقع قسمت بزرگی از PUBG این است که بدانید دایره‌ی سفید کجاست و چه تأثیری بر شما دارد. افراد باهوش از این دایره برای استراتژی خود استفاده میکنند و پیش‌بینی میکنند که بازیکنان از کجا می آیند و آنها را در حال فرار به دام می اندازند. بعضی مواقع شما افرادی را می‌بینید که بر روی پل ها یا دیگر تنگناها کمین کرده‌اند .

زمانی که شما در جزیره فرود می آیید، تنها لباس به تن داری،د اگر کسی را دیدید میتوانید به او مشت بزنید، اما هر فرود یه مسابقه برای رسیدن به نزدیک ترین ساختمان است و همچنین برای سلاح‌های موجود در آن! شما وسایل دیگر و سلاح را در  ساختمان ها میتوانید پیدا کنید پس بهتر است اکثر مواقع از خانه ای به خانه ی دیگری بروید.

بیشترین نگرانی شما باید پیدا کردن سلاح باشد اما شما به چیزی بیشتر از اسلحه برای رقابت نیاز دارید. وسایل داخل PUBG شامل Bodyarmor، کوله پشتی برای وسایل خود و کمک های اولیه و بوسترها است. در هر بازی شما سریعاً باید به دنبال جلیقه و کلاه برای حفاظت از خود باشید. هرچند وسایل با رده بالاتر (Tier) می‌توانند از شما محافظت بیشتری کنند و در نتیجه کشتن شما سخت‌تر می‌شود؛ مثلا کلاه رده 3 از صورت شما نیز حفاظت میکند.

وسایل حفاظتی و کوله پشتی ها در 3 رده قرار می‌گیرند که سومین رده بسایر نادر و مؤثرتر است. بیشتر بازی در مورد گشتن ساختمان‌ها (Looting) برای وسایل بهتراست، پس باید مواظب باشید چرا که دیگران هم همین کار را می‌کنند. هیچ وقت از پیدا کردن وسایل دست نکشید چه ساختمان‌ها را جستجو کنید چه بازیکن‌های دیگر را برای آن بکشید.

حتی با بهترین وسایل و کوله پشتی بازی شما تنها مقدار محدودی می‌توانید حمل کنید. شما تنها می‌توانید مقدار زیادی جعبه کمکهای اولیه، نوشیدنی انرژی زا و جعبه های گلوله در جیب خود بچپانید. قسمت زیادی از PUBG در مورد این است که چه بردارید و چه جا بذارید و اینکه به سلاح خود چه چیزی وصل کنید.

شما می‌توانید Inventory کارکتر خود را با  tab باز کنید اما بدانید که آسیب پذیرتر خواهید شد.در inventory شما 3 خانه مشاهده می‌کنید که 2 تا از آنها برای Rifle و یکی برای pistol و همچنین فضایی برای پوشیدن زره وجود دارد.  بازیکنان حرفه ای بجای استفاده از دکمه E از صفحه ی inventory خود برای برداشتن وسایل مورد نیاز استفاده میکنند. زمانی که خود را با اینکه، چه وسیله ای کجا میرود آشنا کردید، این کار میتواند در لحظات حساس جان شما را نجات دهد.

اینکه بدانید اولویت با چه چیز است بسیار مهم است. برای مثال، شما می‌خواهید که تنها گلوله برای سلاحی که دارید حمل کنید. در حالی که برداشتن مقدار زیادی bandage می‌تواند  وسوسه کننده باشد، آنها تنها 75% جان شما را پر میکند پس مقداری از آنها را همراه داشته باشد تا زمانی که  Medkit بیابید. نارنجک میتواند مفید باشد اما استفاده از آن بسیار کم است. در مورد ضمیمه سلاح ها که مورد نیاز شما نیست، مگر اینکه بسیار نایاب و کارآمد برای سلاح درست باشد تنها وزن اضافی است و فضای شما را میگیرد مخصوصاً برای کوله‌های رده پایین.

در حالی که دوست دارید تا جای ممکن و سریع وسایل خوب پیدا کنید شما باید چیزهایی که نیاز ندارید را رها کنید مثلاً تیر برای rifle  مهمتر از تیر برای pistol شماست یا اگر زره رده 3 شما آسیب دیده باز هم از زره رده 1 مفیدتر است.

هوشیاری از موقعیت در PUBG حیاتیست. جزیره آنقدر بزرگ است که ممکن است برای مدت زیادی کسی را نبینید اما در لحظه‌ای تشخیص بازیکنان دیگر قبل از اینکه آنها شما را ببینند بسیار حیاتیست تا شما زنده بمانید. و مهمتر از دید صداست.

صدا در PUBG مسافت بسیار زیادی را طی میکند. تنفگی شلیک کنید، از دوردست شنیده میشوید و حتی دیگران به سمت شما می‌آیند. راندن ماشین هم آنقدر صدا ایجاد میکند که موقعیت شما را لو میدهد. اما در فاصله‌های نزدیک راه رفتن هم صدای زیادی ایجاد می‌نماید پس شما نیاز دارید که به صداها دقت کنید تا بتوانید به راحتی افراد نزدیک خود را بکشید. البته مواظب باشید که دیگران هم ممکن است برای شما تله بگذارند.

پیشنهاد می‌شود برای بازی از headphone استفاده گردد، مخصوصاً آنهایی که stereo ساپورت می‌کنند. مهم تر از سلاح گوش شماست. در اکثر مواقع قبل از اینکه کسی را ببنید صدایش را می‌شنوید.

در PUBG, مهم است که هم به راه رفتن ادامه دهید و بدنبال وسایل بهتری باشید. اینکه در یک مکان خوب در دایره مخفی شوید ممکن است فکر خوبی بنظر بیاد اما خودتان را فلج میکنید، ممکن است به 10 نفر اول برسید تنها با مخفی ماندن برای 20 دقیقه اما شما در مقابل بازیکنانی که تمام بازی در حال مبارزه بودند ضعیف خواهید بود. مهم است که موقعیت خود را بشناسید و بدانید برای هر موقعیت چه عکس العملی لازم است.

 به طور معمول شما باید وارد هر ساختمان شوید، وسایل مورد نیاز خود را بردارید و از آنجا خارج شوید اما حواستان به ساختمان‌هایی با در باز باشد چرا که در تمام ساختمان ها به طور عادی بسته است و اگر دری باز است بازیکنی آن را باز کرده. البته شما می‌توانید با بستن در تله خوبی برای سایر بازیکنان بگذارید . اگر حس کردید کسی داخل ساختمانی‌ست اما درهای بیرونی بسته است میتوانید از طریق پنجره ها داخل را نگاه کنید اگر درهای داخلی بازی باشد بدانید که ممکن است تله ای در کار باشد.

این را در نظر داشته باشید که بزرگترین و قابل توجه ترین ساختمان‌ها مثل آپارتمان‌ها، نیروگاه‌ها، پایگاه نظامی و مدارس بهترین وسایل را دارند اما این ساختمان ها دیگر بازکنان را نیز جذب می‌کنند پس حواستان باشد.

در بازی سلاح‌های بسیار زیادی وجود دارند که با هم برابر نیستند، بعضی ها برای بعضی موقعیت ها مناسب است مثلاً shotgun در درگیری نزدیک بسیار کشنده است اما در فاصله‌ی دور بی‌مصرف است، بر روی بسیاری از سلاح ها می‌توان  ضمیمه بسیار زیادی گذاشت مثل دوربین و صدا خفه کن که سلاح را بسیار قوی‌تر می‌کنند.

در حالت عادی شما باید به دنبال سلاح هایی مانند  AK47 و M16A باشید چرا که در بسیاری از موقعیت ها کار آمدند و هم در فاصله نزدیک و هم دور قوی عمل می کنند، مخصوصاً وقتی دوربین پیدا کرده باشید. Sniper بسیار نایاب و بسیار کار آمدند مخصوصاً وقتی دوربین بسیار داشته باشید. وقتی که بازی دستتان بیاد میدانید کدام ضمیمه برای کدام سلاح خوب است .

اما اگر میتوانید هر سلاح را در مبارزه امتحان کنید تا بدانید کدام ضمیمه برای کدام سلاح بهتر است. یادگیری سلاح های بازی و آشنایی با آنها میتواند خیلی به شما کمک کند. اینکه بدانید قدرت شما در چیست و با آنها بازی کنید در حالی که مهارت خود را در چیزهای که نقطه ضعف دارید بیشتر می‌کنید. بخش بزرگی از بازی به این اختصاص داده شده که در مورد سلاح ها بیشتر بدانید تا بتوانید خوب بازی کنید؛ چه با سلاح مورد علاقتان، چه سلاحی که از روی ناچاری برداشتید.

آیتم‌های کلیدی دیگر بازی first aid kit , medkits , bandages  painkillers و energy drinks  هستند. این وسایل  جز healing items  حساب میشوند اما کار همه ی آنها یک شکل نیست مثلاً bandage  هر بار استفاده 10% جان شما را پر میکند، اما تا 75% ماکسیمم جان بیشتر عمل نمی کند، first aids kit هم همینطور تنها 75% جان شما را پر میکند و تنها medkits , painkillers و energy drinks جان شما را 100% سلامت می گردانند.

بوستر ها یا همان energy drinks و painkillers علاوه بر پر کردن جان شما، به شما امکانات دیگری هم میدهند؛ مثل سرعت بیشتر در حرکت یا کشیدن سریعتر سلاح که در مقاطع انتهایی بازی بسیار بکار می آیند. اما به یاد داشته باشید که این وسایل به سرعت شما را مداوا نمیکند بلکه باید چند ثانیه صبر کنید تا کار خود را انجام دهد. این امر موجب آسیب پذیری شما میشود  پس احتیاط کنید.

گاهی در نقشه ی کوچک خود دایره ی قرمز رنگی خواهید دید، این به آن معناست که باید مخفی شوید اگر در منطقه‌ی خطر هستید، از آن دور شوید، چرا که پس از چند ثانیه در دایره‌ی قرمز بمب ها شروع به منفجر شدن میکنند .

دایره های قرمز کاملاً مرگبار هستند و اگر شما از دایره ی قرمز در حال رد شدن هستید و جایی برای پنهان شدن ندارید بهتر است به دویدن ادامه دهید و دعا کنید. اگر در ماشین هستید در حالت عادی به سرعت از دایره رد خواهید شد اما خانه ها ممکن است بسیار خطرناک باشند چرا که انفجار ممکن است در ها و پنجره ها را بشکند و به افراد نزدیک ان آسیب بزند. در هر صورت  بهترین کار فرار است.

زمانی که بازکن دیگری درگیر می‌شوید مهم است بدانید کجا بایستید. تیر از درخت ها و دیوار رد نمیشود، بوته ها باعث میشود شما کمتر دیده شوید و در ها کمی جلوی تیر را خواهند گرفت. همچنین با استفاده از E و Q میتوانید کمی به چپ و راست خم شوید تا بتوانید دید داشته باشید یا بدون نشان دادن همه ی بدن تیر اندازی کنید .

وقتی در درگیری میمیرید به این توجه کنید که کجا بودید و چه اشتباهاتی کردید. آیا جلوی در بودید وقتی بازیکنی با shotgun در را شکست؟ آیا از سمت اشتباه دور زدید؟ از اشتباهات خود درس بگیرید و بدانید در هر موقعیت چه کنید.

در  بازی سلاح های بسیار قوی هست، اما هیچ کدام مغز شما نمیشود. PUBG  بازی مدیریت موقعیت، برخورد سریع و تصمیم های ناگهانی است. این که شما صدای تیری شنیدید به این معنی نیست که به سمت صدا حمله کنید یا اگر کسی را در 100 پایی خود  میبینید  دلیل نمیشود تیرهای خود را روی شخص خالی کنید که شاید او را بکشید.

اختیار در این بازی بسیار مهم است اینکه بدانید کی وارد درگیری شوید کی نه و یا چگونه موقعیت را به نفع خود کنید باعث میشود شما برنده یا بازنده باشید. در واقع شما نباید شلیک کنید  تا زمانی که مطمئنید همه چیز به نفع شماست و میتوانید شخص را بکشید، در غیر این صورت شلیک الکی ماننده تابلو “بیاید من را بکشید” میباشد.

اینکه باهوش باشید به این معنا نیست که هیچ کاری نکنید، برای اکثر تازه واردها راحت است که گوشه ای بشینند و  تا آخر بازی منتظر بمانند اما نه تنها بسیار خسته کننده است بلکه از بازی چیزی یاد نمیگیرند. شما در 99% مواقع در بازی خواهید مرد پس نترسید و سعی کنید تجربه کسب کنید و یاد بگیرید چگونه فکر کنید تا بتوانید موقعیت‌ها را کنترل کنید.

مترجم: دانیال شبیری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *