مصاحبه‌ی Ah Fu: با LFY خواهم ماند.

در The International 7 که چند هفته پیش بود LGD.Forever Young بازی پر هیجانی از خود به نمایش گذاشت و Tue ‘Ah Fu’ Soon Chuan آنجا بود که به آن ها کمک کند تا مقام سوم را کسب کند.

وقتی که Post-kiev major shuffle آغاز شد ,LGD.Forever Young در میان اولین تیم هایی بود که Roster خود را از ابتدا در آماده سازی برای TI7 بسازد و Tue ‘Ah Fu’ Soon Chuan یکی از ناشناس ترین بازیکنان بود که انتخاب شد. در ابتدا آزمایشی عضو شد, برای EPICENTER Moscow 2017 به مسابقات منطقه ای (Regional Qualification) رفت, Ah Fu ارزش خودش را با بازی کردن به عنوان Sand King و Kunkka در اولین بازی LAN تیم LFY از زمان Boston Major. و این پایان کار برای این شخص مالزیای نبود بلکه او تیمش را تا مقام سوم-چهارم همراهی کرد که در نهایت به Team Liquid باختند. ولی Ah Fu جای خودش را در این تیم چینی محکم کرد و در TI7 به آنها ملحق شد.

به چند هفته پیش بیایم ,همانطور که دیدیم LFY بازی کاملاً بی نظیری از خود در TI7 به نمایش گذاشت که برای مدتی طولانی تقریباً بدون شکست پیش رفت تا این که Newbee توانست آن ها را به Lower Bracket بفرستد, جایی که Team Liquid منتظر بود تا سرنوشت LFY را یک بار دیگر ببندد. اما مقام سوم را نمی توان نادیده گرفت, مخصوصاً وقتی که Ah Fu توانست Aegis را دقیقاً از آغوش Virtus.Pro بدزدد و chrono چهار نفره برای تیمش به ثمر برساند که در Top 10 شخصی TI7 جای گرفت.

مصاحبه ی Gosugamers با Ah fu در مورد تجربه اش از TI امسال و اینکه قرار است پس از این چه کند:

-سلام Ah Fu, تبریک بابت سوم شدن در TI7, الان چه حسی داری, تقریباً پس از دو هفته مسابقه دادن بر روی سکوی KeyArena ؟
+سلام, اتفاقی که دو هفته پیش افتاد مثل یک خواب بود, قبلاً نشده بود به این خوبی بازی کنم.
-تو یکی از کسایی هستی که سخت برای TI به مدت طولانی تلاش کرده بودی پس بذار به ابتدا بریم, کی و چطور تصمیم گرفتی که یک حرفه ای شی؟
+من 18 سالگی یک بازیکن معمولی بودم. وقتی 20 سالم شد به این فکر کردم که شاید بعداً اگر سراغ چیزی که دوست دارم نرم پشیمون شم. این چیزی بود که باعث شد یک Pro Player شم.
-اولین حضورت در مسابقات حرفه ای در سال 2014 با Nara Stack بود. این تیم چی بود؟ به ما در مورد اولین قدم هات بیشتر توضیح بده، چطوری با هم بودید، کی و چرا از هم جدا شدید؟
+تیم دوست من یک بازیکن برای مسابقات آماتور کم داشت . بنابراین من با آنها ملاقات کردم. اما یادم نمیاد دقبقاً چرا به تیم ملحق نشدم . خیلی وقته از این قضیه گذشته.
-تو یک سال با WG Unity سپری کردی و مطمئن ام با هم تیمی های قبلیت دوست بودی . آیا سخت بود که از آنها جدا شی مخصوصاً با Ah Jit، که فکر می کنم بهترین دوستت بود, درسته؟
+قطعا برای من بسیار سخت بود که ترک کنم. من به اندازه کافی مناسب نبودم که رهبرشون شم و تصمیم گرفتم که به یک محیط جدید برم.
-اصالتاً از آسیای جنوب شرقی هستی ,میتونی بگی تفاوت ذهنی و روانی بین چین و آسیای جنوب شرقی هست ؟
+سبک آسیای جنوب شرقی بیشتر به سمت شروع سریع میرود, برای همین Hero هایی با انعطاف پذیری بیشتر مانند: Quees of Pain ,Tinker , Ember میبینید. اما در چین تمرکز بیشتر بر روی Team Fight هست و از Hero هایی مانند : Tide , Bristleback , Dragon knight استفاده میکنند. در واقع بیشتر به تیم بستگی دارد.
-آسیای جنوب شرقی برای حفظ بازیکنان کلیدی خود و جلوگیری از خروج آنها از منطقه باید چه اقداماتی کند ؟
+هیچ ایده ای ندارم
-چگونه مسابقاتی مثل New Blood صحنه های محلی را تحریک می کند؟
+بازیکنان آماتور بیشتری می تونن استعدادهای خودشان را نشان دهند و شاید شانس بیشتر پیدا کنند تا یک روز تبدیل به Pro Player شوند.
-تو چه پیشنهاداتی برای سازمان دهندگان مسابقات، سازمان ها و بازیکنان منطقه آسیای جنوب شرقی داری؟
+نمی دانم چجوری مسابقات را سازماندهی کنم. من پیشنهادات فوق العاده ای ندارم.
-آیا شما قصد دارید که در آینده نزدیک به تیمی در آسیای جنوب شرقی بازگردید؟
+من فعلاً با LFY باقی خواهم ماند.
-چه چیزی باعث انگیزه شما برای بازگشت به منطقه آسیای جنوب شرقی خواهد شد تا دوباره در سطح حرفه ای در آنجا رقابت کنید؟
+شاید زمانی که دوباره نیاز به یک محیط جدید پیدا کنم . مطمئن نیستم. من در این مورد در آینده فکر می کنم، وقتی که زمانش برسد.
-اولین چیزی که با جایزه ی TI7 میگیرید چیست؟
+یک جفت کفش که دوست دارم.
-برنامه ای برای سفر دارید ؟
+نه زیاد, با خوانواده و دوست دخترم وقت میگذرونم. ترجیح میدم وقتی میتونم با خوانواده ام باشم.
-خوب، ممنون از وقتی که گذاشتید Ah Fu، از تعطیلات خود لذت ببرید و اگر چیزی هست که در انتهای مصاحبه میخواهید بگوید ، لطفا بفرمایید!
مترجم: دانیال شبیری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *